Länk till webbplatsens startsida (www.timra.se)
Länk till webbplatsens startsida (www.timra.se)

Meny

Kommentera sidan

Tipsa och dela

Lyssna på sidan Lyssna
Dela sidan på facebook

Kommentarer

    Du måste vara inloggad för att få kommentera

    Stängd för fler kommentarer

    300

    Kontakta oss


    Besöksadress
    Kottgränd 6
    861 33, Timrå

    Postadress
    Vuxenutbildningen Timrå kommun
    861 82, Timrå

    Expedition

    Marlene Öberg
    Här finns scheman, blanketter, informationsmaterial, studieintyg, studerandekonton med mera.

    Öppet mån-fre 08.00–16.00 Stängt 12.00–13.00.
    Mejl: marlene.oberg@timra.se.
    Telefon: 060-16 35 51.

    Rektor

    Martin Eriksson
    E-post: martin.eriksson@timra.se.
    Telefon: 070-190 36 56.

    Studie- och yrkesvägledning

    Telefontid
    måndagar - torsdagar kl. 08.00 - 12.00 & 13.00 - 16.00
    fredagar kl. 13.00 - 16.00

    Maria Kling
    Studie- och yrkesvägledare.
    E-post: maria.kling@skola.timra.se.
    Telefon: 060-16 35 53.

    Cecilia Magneland
    Studie- och yrkesvägledare.
    Mejl: cecilia.magneland@skola.timra.se.
    Telefon: 060-16 33 56.

    Malin Jakobsson - Arbetsmarknadstorget
    Studie- och yrkesvägledare/arbetskonsulent.
    E-post: malin.jakobsson@timra.se.
    Telefon: 060-16 32 62, 073-275 48 60.
    För dig under 20 år och som inte har ett examensbevis.

    Lärcentrum

    Sara Nordström
    Lärcentrum
    E-post: sara.nordstrom@skola.timra.se.
    Telefon: 073-804 76 17.

    Våra lärare 

    Eva Biedron
    Matematik, datorkunskap.
    E-post: eva.biedron@skola.timra.se.

    Eva Rådman
    Matematik, Fysik.
    E-post: eva.radman@skola.timra.se.

    Therese Stenberg
    Svenska, Svenska som andraspråk.
    E-post: therese.stenberg@skola.timra.se.

    Sara-Lisa Brännberg
    Samhällskunskap, dataorientering, studiehjälp.
    E-post: sara-lisa.brannberg@skola.timra.se.

    Maria Edin
    Svenska, Svenska som andraspråk.
    E-post: maria.edin@skola.timra.se.

    Naomi Perera
    Engelska.
    E-post: naomi.perera@skola.timra.se.

    Anneli Lindberg
    Specialpedagog.
    E-post: anneli.lindberg@skola.timra.se.

    Susanne Elfström
    SFI.
    E-post: susanne.elfstrom@skola.timra.se.

    Lena Steen
    SFI.
    E-post: lena.steen@skola.timra.se.

    Sara Olsson
    SFI.
    E-post: sara.olsson@skola.timra.se.

    Lena Lindbäck
    SFI.
    E-post: lena.lindback@skola.timra.se.

    Claudia Moghaddam
    SFI.
    E-post: claudia.moghaddam@skola.timra.se.

    Rita Brazaite
    SFI.
    E-post: rita.brazaite@skola.timra.se.

    Minna Amrén
    SFI.
    E-post: minna.amren@skola.timra.se.

    Kontakt

    Länkar

    Lägg till relevanta länkar här

    Sidan uppdaterad 2020-03-27

     

    Kontakta oss

    Timrå kommun

    Köpmangatan 14,
    861 82 Timrå

    Växel: 060-16 31 00

    E-post: timra.kommun@timra.se

    Organisationsnummer:
    212000-2395

    Kommunhuset är öppet
    klockan 08.00-16.30

    Kontakta oss

    Timrå kommun

    Köpmangatan 14, 861 82 Timrå

    Växel: 060-16 31 00

    E-post: timra.kommun@timra.se

    Organisationsnummer: 212000-2395

    Kommunhuset är öppet 08.00-16.30

    Om webbplatsen

    www.timra.se är Timrå kommuns offentliga webbplats

    Navigera på webbplatsen

    GDPR

    Tillgänglighetsredogörelse

    Om cookies

    Tyck till om webbplatsen

    Följ oss

    Facebooklänk till annan webbplats

    Twitterlänk till annan webbplats

    Instagramlänk till annan webbplats

    RSS

    E-postutskick